بامداد خمار

بسم الله الرحمن الرحيم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

این بیت را در صفحه اول یک کتاب داستان خواندم که ( شب شراب نیارزد به بامداد خمار ). خیلی از ما هنوز در شب شرابمان به سر می بریم و کاش بدانیم برای همه ما یک بامداد خمار هم هست. همسرم مرا با این شعر آشنا کرد و خیلی زیبا آن را برایم معنا کرد.

دیشب برادری می گفت: شخص یا اشخاصی با یکی از دوستان مشترکمان که کارگردانی تئاترهای مذهبی را می کند تماس گرفته اند و ابراز داشته اند ایشان به دلیل آنکه در انتخابات ریاست جمهوری رای داده است صلاحیت ساختن تئاتر برای حضرت زهرا سلام الله علیها را ندارد و در صورتی که بار دیگر در سر صحنه تمرین و کار حاضر شود او را چنان و چنان خواهند کرد.

از شنیدن این خبر تنم لرزید. خصوصا آنکه فهمیدم شخص یا اشخاصی که این تماس تلفنی را انجام داده اند از تلفن منزل یکی دیگر از دوستان سابق استفاده کرده اند. واقعا بامداد خمار این به ظاهر دوستان کی فرا می رسد؟ بعضا چنان در سکره شراب محبوبیت و شهرت و معنویت خودساخته غرق شده اند که اصولا تصور خماری بامداد فردا برایشان ممکن نیست.

قربان امیرالمومنین علیه السلام بروم که فرمودند: ( خدای بیامرزد بر کسی که اندازه خودش را بشناسد ).

 

/ 4 نظر / 21 بازدید
غروب

ازدشمنان وحاسدان تنگ نظر بیم دارم از آنان که نام محسن فرهمند را فراموش و نوشته هایش را در آتش می خواهند هراسی ناشناخته دارم.تو رابخدای حافظبندگان می سپارم.وباقامت بلند افتخار. اعلام می کنم که دوستت دارم به پهنای ابدیت.

احسان پارسا

با سلام؛ از خدای بزرگ می خواهم در روز "جزا" به ما رحم کند. به زبان می گوییم : "سلم لمن سالمکم" ولی در عمل اصلا به ملزومات آن (به بهانه های واهی ) تن در نمی دهیم. این هم یکی دیگر از مصادیق ندیدن رنگ خاکستری در بین رنگهاست!!

جواد

دوست عزيز معمولا اکثريت ما وقتی بامداد خمار را در مييابيم که در آن قرار می گيريم و کمتر کسی را می شناسم که قبل از ورود به آن آگاه شده و عبرت بگيرد و جالب اينجاست که اين موضوع همانند دور باطلی در زندگی تکرار می شود و دوباره با شروع شراب ديگری فراموشی بامداد خمار قبلی به سرعت انجام می پذيرد و دوباره مستی و غرور و ... ولی به حقيقت برای تو برادر عزيزم و خودم آرزومند عبرت و عمل ثواب هستم .

باز خوان

داداش سلام خيلی زيبا بود واقعا مرا به فکر فرو برد ممنون