یادداشت هایی نه چندان متفاوت

دست نوشته های شخصی محسن فرهمند آزاد

درخواست دوستانه

بسم الله الرحمن الرحيم

 

حدود دو ماه پیش که تهران بودم، به محل کار یکی از دوستانم رفتم. از هر دری با هم صحبت کردیم. لابلای حرف هایش به من گفت ( شنیده ام نظریه پرداز شده ای ). نمی دانم این مطلب را جدی گفت یا با من شوخی کرد اما واقعا ترسیدم. چیزی که از آن فراری بودم همین اتهام بود. یعنی در واقع نگران بودم که طرح برخی نظرات، اینگونه تفصیر و تعبیر شود. اینک که وبلاگ این فرصت را به نحوی مقتضی و با امکان شرح و بسط فراوان، در اختیار همه قرار داده است، چقدر خوب و شایسته است که از این فرصت برای گفت و گو با یکدیگر استفاده کنیم. این کار نظریه پردازی نیست. سخن گفتن از بینش خودمان است.

امروز می خواستم مطلب مندرج در ( بیماری توهم ) را تکمیل کنم اما پیش از آن دیدم به بعضی دوستانم جسارت شده یا به عبارت دیگر با ایشان دور از ادب علمی مخاطبه شده است. لذا از کلیه دوستان دیروز و امروز عاجزانه درخواست می کنم حرمت یکدیگر را نگاه دارند. برادران محترم، قرار بر این است که با هم بحث و گفت و گو کنیم نه توهین و طرد. کسی که برای بینش خود دارای منطق و برهان است، از زبان ادب و احترام بهره می گیرد. به همین دلیل رعایت این چارچوب را ملتمسانه از تمامی دوستان خواهانم.

امیدوارم با رعایت این نکته، فضای گفت و گو برای همه میسر گردیده و ناگفته ها بازگو شوند. دست همه برادران را صمیمانه می فشارم و آرزومند سلامتی و سعادت تمامی ایشان هستم.

 

  
نویسنده : محسن فرهمند آزاد ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٤
تگ ها :