یادداشت هایی نه چندان متفاوت

دست نوشته های شخصی محسن فرهمند آزاد

کنتور معنويت

بسم الله الرحمن الرحيم

 

نام: محسن فرهمند آزاد

سن: سی و سه سال

سوابق معنوی: سه سفر حج تمتع – چهار سفر عتبات عالیات – بیش از ده سفر عمره مفرده – بیش از ده سفر زیارت مدینه منوره – شاید حدود صد بار زیارت حضرت رضا علیه السلام – چندین سفر تشرف به زیارت حضرت زینب و حضرت رقیه علیهما السلام - نزدیک سی سفر زیارت حضرت معصومه علیها السلام – زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی در ری ( شماره از دستم در رفته ) – تعداد زیادی از امامزادگان را نیز در اقصی نقاط ایران و خارج از ایران زیارت کرده ام. همچنین به عنوان یک امتیاز معنوی منحصر به فرد، یکبار توفیق ورود به خانه کعبه را نیز داشته ام.

ملاحظات: کلیه خلفای غاصب اعم از راشدین و اموی و عباسی و غیره سوابق ممتدی در انجام حج بیت الله الحرام داشتند – بعضی از اقطاب صوفیه مرتده با پای پیاده به سفر حج رفته بودند – عمر بن سعد کبوتر حرم پیامبر صلی الله علیه و آله بود – نماز شب شمر بن ذی الجوشن ترک نمی شده است – حرمله هم به سفر کربلا رفته بود – پادشاه سعودی که هنوز دستش از خون حاجیان ایرانی پاک نشده، بارها داخل کعبه شده است – یزید در کنار حرم فعلی حضرت رقیه سلام الله علیها زندگی می کرد – بسیاری از دشمنان دین اسلام در شهرهای مذهبی سکونت دارند.

نتیجه گیری: کنتور معنویت بعضی آدم ها خیلی دور زده و حتی گاهی صفر کرده است ! شواهدی مانند عمر بن سعد از یکسو و حر بن یزید ریاحی از سوی دیگر، باید راه تنفس آرام را بر ریه هر مسلمان هوشیار، تا ابد ببندد. می گویند وقتی مرحوم شیخ مرتضی انصاری – رضوان الله علیه – در حال احتضار بود، شخصی داشت بالای سر ایشان دعا می خواند که : ( یا من یعفو عن الکثیر و یقبل الیسیر ) دیدند دو لب شیخ تکان می خورد. با دقت گوش دادند، و شنیدند که آن مجتهد عالی قدر آرام زمزمه می کند: ( أین الیسیر؟ ). خدا به آبروی دو دست بریده قمر منیر بنی هاشم علیه السلام به همه ما رحم کند.

 

  
نویسنده : محسن فرهمند آزاد ; ساعت ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٤
تگ ها :